پرینتر سه بعدی مشهد

سفارشات پرینت سه بعدی در مشهد و ساخت قطعه در ابعاد 40×40×40 سانتیمتر انجام می گیرد. برای ابعاد بزرگتر باید قطعه به بخش های 40 سانتیمتری برش داده شود و جدا جدا پرینت شود. جنس ساخته شده پلاستیک PLA می باشد. برای ارسال فایل سه بعدی و یا طراحی سه بعدی از قسمت تماس اقدام نمایید.

  پرینت سه بعدی در مشهد
 

 

اگر با پرینتر سه بعدی اشنایی کمی دارید می توانید با مطالعه مقاله اشنایی با پرینتر سه بعدی قائم تریدی اطلاعات بسیار مفیدی در این رابطه به دست اوریدمقاله اشنایی با پرینتر سه بعدی مشهد به وسیله Ghaem3D گردآوری و ترجمه شده و استفاده از آن فقط در صورت ذکر منبع مجاز می باشد.

 

پرینتر سه بعدی مشهد

 

پرینت سه بعدی مشهد

 

پرینتر سه بعدی در مشهد

 

کارایی پرینتر سه بعدی مشهد در چه زمینه هایی است؟

کارایی قطعات ساخته شده با پرینتر سه بعدی در مشهد گستره وسیعی دارد اما با توجه به تجربه قائم تریدی مشتریان قبلی در زمینه های زیر فعالیت داشته اند:

ساخت ماکت های طراحی صنعتی در مشهد

 

پرینت سه بعدی در مشهد

 

ساخت ماکت معماری در مشهد

طراحی تندیس اختصاصی و مناسبتی به همراه ساخت تندیس در مشهد

 

پرینت سه بعدی مشهد

 

پرینتر سه بعدی در مشهد

 

پرینت سه بعدی در مشهد

 

طراحی جواهرات دست ساز در مشهد

ساخت نمونه اولیه قطعات تزریق پلاستیک برای بررسی اولیه

ساخت وسایل هنری

ساخت وسایل تزئینی

 

خدمات پرینتر سه بعدی مشهد

 

خدمات پرینت سه بعدی مشهد

 

خدمات پرینتر سه بعدی در مشهد

 

ساخت وسایل کاربردی روزمره مانند: جاسوئیچی،پایه هدفون،محافظ خنک کننده کیس کامپیوتر و بسیاری از موارد دیگر

ساخت نمونه اولیه برای تهیه قالب و بررسی

و…

خدمات پرینت سه بعدی در مشهد

 

پرینتر سه بعدی مشهد

 

خدمات پرینتر سه بعدی مشهد

 

برای پرینت سه بعدی مشهد چه فایلی نیاز است؟

برای انجام خدمات پرینت سه بعدی در مشهد شما ابتدا باید یک فایل سه بعدی با نرم افزار های سه بعدی ایجاد کنید ، سپس از ان خروجی stl  یا obj بگیرید و ان را برای ما ارسال کنید. بعد از تخمین هزینه انجام پرینت سه بعدی شروع می شود .

در صورتی که با مدلسازی سه بعدی با نرم افزار های سه بعدی اشنا نیستید قائم تریدی خدمات مدلسازی سه بعدی با نرم افزار هایی مانند: راینو Rhino ، سالیدورکز Solidworks ، اسکچ آپ sketchup و … را نیز انجام می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نرم افزارهای مورد استفاده ما تماس بگیرید.

 

پرینتر سه بعدی مشهد

 

ابعاد ساخت پرینتر سه بعدی مشهد چقدر است؟

پرینتر سه بعدی مشهد ابعاد ساخت اگر به صورت یک تکه پرینت شود به این ترتیب است: 40 سانتیمتر × 40 سانتیمتر × ارتفاع 45 سانتیمتر . البته اگر قطعه مورد نظر شما بزرگتر از این اندازه باشد می توان ان را به قسمت های کوچک تقسیم کرد ، برش داد و به صورت تکه تکه پرینت سه بعدی را انجام داد و بعد ان ها را به وسیله چسب به هم چسباند .

پرینتر سه بعدی مشهد

 

مواد سازنده قطعات ساخته شده با پرینتر سه بعدی مشهد چه متریالی دارند؟

مواد مورد استفاده پرینتر سه بعدی در بیشتر موارد PLA و ABS  هستند که هردو مشابه پلاستیک هستند با این تفاوت که ABS درصد پلاستیک بیشتری دارد.این مواد شامل مواد شفاف ، غیر شفاف ، انعطاف پذیر و غیر قابل انعطاف پذیر می شوند.

پرینتر سه بعدی مشهد

 

زمان انجام پروژه های پرینت سه بعدی در مشهد چقدر است؟

زمان انجام پرینت سه بعدی بستگی به اندازه ، کیفیت و دقت فایل ساخته شده دارد. اما برای مثال شما برای یک مکعب 10سانتیمتر×10×10 زمان حداقل 15 ساعت را در نظر بگیرید. زمان انجام پرینت سه بعدی در مشهد با توجه به درخواست شما قابل تغییر است.

 

هزینه پرینت سه بعدی در مشهد چقدر است؟

هزینه پرینت سه بعدی در مشهد بر اساس زمان ان محاسبه میشود.معمولا برای زمان های کمتر از 25 ساعت هزینه جدا در نظر گرفته شده و برای زمان های بیشتر از 25 ساعت هزینه متفاوت دریافت می شود. اما با توجه به تغییرات هزینه مواد اولیه حتما قبل از سفارش هزینه پرینت سه بعدی را از طریق راه های ارتباطی از ما جویا شوید.

 

تخفیف پرینتر سه بعدی مشهد به چه صورت محاسبه می شود؟

تخفیف های قائم تریدی برای انجام خدمات پرینت سه بعدی در مشهد در مورد مشتریان ثابت اعمال می شود. ارگان ها و مجموعه هایی که با قائم تریدی همکاری ثابت دارند از مزایای بیشتری برخوردار می شوند. در ضمن دانشجویان طراحی صنعتی به صورت پیشفرض از 15 درصد تخفیف فیض خواهند برد…!

 

ایا خدمات پرینتر سه بعدی در مشهد ارسال رایگان دارد؟

اگر قطعات ساخته شده شما بیشتر از 15 ساعت باشد برای مشهد ارسال رایگان است و برای شهرستان ها باید بیشتر از 20 ساعت باشد.

 

بهینه سازی فایل برای پرینتر سه بعدی چگونه انجام می شود؟

مثلا : من به مدلسازی سه بعدی اشنا هستم اما نمیدانم چگونه ان را برای پرینتر سه بعدی بهینه سازی کنم .بهینه سازی فایل برای پرینتر سه بعدی جزء مهارت هایی است که یادگیری ان بدون کار با دستگاه پرینتر سه بعدی به دست نمی اید . در واقع کسانی که حداقل یک سال با پرینتر سه بعدی کار نکرده باشند این مهارت را فرانخواهند گرفت .

کافیست فایل خود را برای ما ارسال کنید تا ان را برای پرینت اماده کنیم . در صورتی که فرایند پرینت سه بعدی بر عهده قائم تریدی باشد بهینه سازی به صورت رایگان انجام می شود.

 

اشنایی با پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی با توجه به نامی که دارد دستگاهی است که قادر است اشیاء را به صورت واقعی و سه بعدی ایجاد کند . در واقع پرینت سه بعدی یک روش جدید برای تولید قطعات و اشیاء است که بدون استفاده از قالب گیری ، تزریق ، تراش ، سی ان سی و … می تواند ما را در ساخت شئ مورد نظرمان کمک کند .

 

خدمات پرینت سه بعدی در مشهد

 

پرینتر سه بعدی با توجه به نوع دستگاه ، مواد اولیه ی مخصوص دارد که در دستگاه قرار داده شده ، دستگاه مواد را به صورت لایه های بسیار کوچک روی هم قرار می دهد و شئ را به صورت لایه لایه ایجاد می کند .

دقیقا مانند فرایند ساخت خانه های گِلی قدیمی است که لایه لایه گل روی هم قرار داده می شود و دیوار ساخته می شود . از چاپ سه بعدی به عنوان نمونه سازی سریع یاد می شود . نمونه ی ساخته شده با ان هم می تواند کاربردی و قابل استفاده باشد مانند استند گوشی موبایل و هم می تواند نمونه اولیه برای تست و ارزیابی ان باشد مانند بطری مواد شوینده و …

پرینتر سه بعدی قبل از اغاز عملیات ساخت نیاز به فایلی دارد که با توجه به مختصات ان بتواند شئ را بسازد . این فایل همان فایل سه بعدی است که از قبل توسط نرم افزار های سه بعدی طراحی شده و برای پرینت سه بعدی بهینه شده است . برای اشنایی بیشتر با طراحی اصولی فایل سه بعدی برای پرینتر سه بعدی می توانید به مقاله ی اماده سازی فایل سه بعدی مراجعه کنید .

 

انواع پرینتر سه بعدی با توجه به نوع عملکرد :

1 – پرینتر های سه بعدی ذوب مواد و ساخت با نازل (Fused deposition modeling (FDM))

2 – پرینتر های سه بعدی رزینی و ساخت مواد با اشعه ( Stereolithography(SLA) )

3 – پرینتر های سه بعدی رزینی و ساخت مواد با نور ( Digital Light Processing(DLP) )

4 – پرینتر های سه بعدی پودری و ساخت مواد با لیزر ( Selective Laser Sintering (SLS) )

5 – پرینتر های سه بعدی پودری فلزی ( Selective laser melting (SLM) )

6 – پرینتر های سه بعدی لایه ای ساخت با لمینت ( Laminated object manufacturing (LOM) )

 

پرینتر های سه بعدی FDM

این نوع پرینتر ها فراگیرترین نوع پرینتر های سه بعدی هستند و افزایش ان ها نسبت به بقیه انواع پرینتر سه بعدی چشم گیر تر بوده است.

پرینتر اف دی ام از روش چاپ افزایشی قطعات را ایجاد می کند.روش چاپ افزایشی از دهه 1980 به عنوان یک روش محبوب برای ساخت نمونه های اولیه به سرعت رواج یافت و جزء ارزانترین راه های ایجاد کالاهای سفارشی به حساب می امد.

تکنولوژی FDM در دهه 1980 توسط Scott Crump بنیانگذاری و اختراع شد و شرکت او به واسطه همین اختراع در این زمینه پیشرو بود.

 

نحوه کار پرینتر سه بعدی FDM

پرینتر های سه بعدی FDM مواد اولیه را با یک نازل که دمای ان تا نقطه ذوب مواد بالا می رود ذوب می کنند. سپس روی صفحه ای تخت به صورت لایه لایه شئ را ایجاد می کنند.

پرینتر های سه بعدی FDM خود نیز مکانیزم های مختلفی دارند از جمله پرینتر هایی که نازل در یک محور ثابت است و در دو محور متحرک و صفحه ساخت در دو محور ثابت است و در یک محور متحرک.

پرینتر سه بعدی اف دی ام برای ساخت شی نیاز به یک فایل سه بعدی دارد که بر اساس ان فایل را تبدیل به حجم کند . پسوند این فایل Gcode است . مشخصاتی از قبیل ارتفاع لایه های پرینت، ضخامت لایه های پرینت ، سرعت پرینت ، ضخامت لایه های بالا و پایین و … در این فایل جاگذاری شده است.

 

مراحل ایجاد فایل برای پرینتر سه بعدی :

برای ساخت فایل مورد استفاده پرینتر سه بعدی باید ابتدا با نرم افزار هایی مانند راینو RHINO ، تری دی اس مکس 3DS MAX ، مایا MAYA ، زیبراش Z- BRUSH و …فایل سه بعدی خود را ایجاد سپس از فایل خود خروجی STL بگیرید . فایل STL را در داخل نرم افزار مخصوص پرینتر سه بعدی ایمپورت (import)  کرده و سپس تنظیمات دلخواه خود را در ان اعمال کنید.

بعد از تنظیم متغییر های پرینت سه بعدی فایل باید به صورت Gcode خروجی گرفته شود. فایل را دستگاه قرار دهید و پرینت را اغاز کنید.

موفق و پیروز باشید…